Hyppää sisältöön
Valokuva Taitokorttelin portin yläpuolella olevasta kaarevasta kyltistä, jossa lukee "Taitokortteli". Kyltin takana näkyy Perheentalon pääsisäänkäynti ja sen yläpuolella oleva kyltti, jossa lukee "Perheentalo".

Mistä meidät löytää?

Perheentalo sijaitsee keskeisellä paikalla Joensuun keskustassa, Taitokorttelissa. Osoitteemme on Rantakatu 15. Perheentalolle pääsee Taitokorttelin pihapiiristä talon sivusta, portaiden päässä olevasta ovesta.

Nähdään talolla!

Piirroskuva vihreän ympyrän sisällä olevasta kahden käden pitelemästä älypuhelimesta, jonka yläpuolella puhelu-, tekstiviesti ja Whatsapp-viestisymbolit ja teksti "Ota yhteyttä"

Yleiset yhteystiedot

Perheentalon yleissähköposti

  • perheentalo@pelastakaalapset.fi

Perheentalon yleispuhelin

  • 050 330 6532

Yleispuhelimeen voit Whatsapp-viestillä, tekstiviestillä tai soittamalla ilmoittautua Perheentalon avoimeen toimintaan.

Kuvassa ohjaaja Mervi Tahvanainen iso nallekarhu sylissään

Mervi Tahvanainen, ohjaaja

p. 050 439 5209

mervi.tahvanainen@pelastakaalapset.fi

Kuvassa ohjaaja Minna Hiltunen istumassa keltaisella nojatuolilla

Minna Hiltunen, ohjaaja

p. 050 414 2492

minna.hiltunen@pelastakaalapset.fi

Kuvassa tuntityöntekijä Leila Laakkonen

Leila Laakkonen, tuntityöntekijä

p. 0503306532

leila.laakkonen@pelastakaalapset.fi

 

Kuvassa tuntityöntekijä Maiju Juntunen

Maiju Juntunen, tuntityöntekijä

p. 0503306532

maiju.juntunen@pelastakaalapset.fi

Kuvassa suunnittelija Mia Ylhäinen

Mia Ylhäinen, suunnittelija

p. 050 413 0563

mia.ylhainen@pelastakaalapset.fi

Anne-Maria Saaristo, kehittämispäällikkö

p. 040 548 8838

anne-maria.saaristo@pelastakaalapset.fi

Seuraa somessa

Sosiaalisessa mediassa jaamme tietoa toiminnasta, tulevista tapahtumista tai ilmoitusluontoisista asioista. Tilejämme seuraamalla olet varmasti kartalla kaikista Perheentalon ajankohtaisista asioista!